Šį sezoną surinkta
19233.10  €

LKL startas: Kauno „Žalgiris“ lengvai nugalėjo Alytaus „Dzūkiją“ (FOTO)

2013-10-13

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pergalingai pradėjo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezoną. Žalgiriečiai išvykoje susitiko su Alytaus „Dzūkijos“ komanda ir ją nugalėjo 100:71 (29:19, 16:15, 26:15, 29:22). Kitą penktadienį kauniečių laukia startas Eurolygoje ir rungtynės „Žalgirio“ arenoje su Madrido „Real“ ekipa.

Rungtynių akimirkos – Žalgiris.lt fotogalerijoje.

Pirmuosius „Žalgirio“ taškus šių metų LKL pirmenybėse tritaškiu pelnė Artūras Milaknis. Perėmęs kamuolį lengvą dėjimą atliko Vytenis Lipkevičius, o Paulius Jankūnas pridėjo 4 taškus – 9:7. Netrukus V.Lipkevičius ir A.Milaknis užbaigė greitas atakas ir žalgiriečiai pradėjo tolti. A.Milaknis smeigė antrąjį tritaškį, po Šarūno Jasikevičiaus perdavimo Mindaugas Kupšas įmetė su pražanga ir svečiai pirmavo 19:10. Pirmąjį kėlinį kartu pelnydami 10 taškų baigė Š.Jasikevičius ir Martynas Pocius – 29:19.

Antrojo kėlinio pradžioje Š.Jasikevičius pataikė tritaškį iš kampo – 33:19. Kiek vėliau tarp dviejų Roberto Javtoko metimų įsiterpė Justino Dentmono 4 baudos ir kauniečiai dar labiau nutolo. Baudas sumetęs P.Jankūnas buvo padidinęs pranašumą iki 17 taškų (43:26). Tada alytiškiai sugebėjo pelnyti 8 taškus be atsako, bet paskutinėje antrojo kėlinio atakoje neapsigynė nuo V.Lipkevičiaus reido – 45:34.

Trečiąjį kėlinį pelnydamas 7 taškus iš eilės sėkmingai pradėjo P.Jankūnas. „Dzūkijos“ krepšininkai nesugaudė ir J.Dentmono, kuris pridėjo dar 4 taiklias baudas – 56:40. Iš jų estafetę perėmė ir 5 taškus iš eilės pelnė Tadas Klimavičius (63:45). Skirtumą iki 20 taškų išaugino Siimo-Sanderio Vene ir Š.Jasikevičiaus baudų metimai – 67:47. Trečiąjį kėlinį baigė M.Kupšo dvitaškis ir firminis Š.Jasikevičiaus metimas iš vidutinio nuotolio – 71:49.

Šis tandemas puikiai veikė ir prasidėjus paskutiniam kėliniui. Du puikūs Š.Jasikevičiaus perdavimai virto M.Kupšo taškais, pats Šaras įkalė tritaškį, o Tomas Dimša dėjimu sudrebino „Dzūkijos“ krepšį – 80:58. Tą patį perėmęs kamuolį padarė ir M.Pocius, po to dar pridėjęs dvitaškį su pražanga. Š.Jasikevičius pasikėlė rezultatyvių perdavimų statistiką dar kartą asistuodamas M.Kupšui ir numesdamas kamuolį laisvam Kasparui Vecvagarui – 90:58. Jaunasis įžaidėjas kitoje atakoje puikiai po krepšiu surado T.Klimavičių bei pridėjo metimą iš vidutinio nuotolio – 94:60. Pačioje mačo pabaigoje M.Pocius pataikė tritaškį ir gražiai blokavo varžovų metimą, o T.Klimavičius dėjimu pelnė šimtąjį tašką – 100:71.

„Žalgiris“: Š.Jasikvičius 16 (6 rez. perd.), P.Jankūnas 14 (7 atk. kam., 3 per. kam.), M.Pocius 12, M.Kupšas 11 (2 blk.), T.Klimavičius 9, A.Milaknis 8, V.Lipkevičius 8 (7 atk. kam.), J.Dentmonas 8 (4 rez. perd.), K.Vecvagaras 6, R.Javtokas 4, S.Vene 2, T.Dimša 2.

„Dzūkija“: D.Gvezdauskas 13, M.Paliukėnas 10, Ž.Kelys 9, J.Lewisas 9, M.Iličius 9 (7 atk. kam.).