Prie Garbės Klubo svetainės
Tapkite Garbės Klubo nariu Tapk Nariu

Naujienos

Startuoja Kauno „Žalgirio“ projektas „Žalia galia“ (2 VIDEO) 2012-03-15

Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas jau ne pirmus metus iš eilės sėkmingai tiesia ranką gerumui, vykdydamas įvairius socialinius projektus. Nuo šiol visos akcijos tampa dar prasmingesnės – jas vienys ir apjungs ženklas „Žalia galia“.

„Žalia galia“ – tai naujas, socialines problemas padėsiantis spręsti „Žalgirio“ klubo projektas. Jo tikslas – prisidėti sprendžiant aktualiausias šių dienų problemas jaunimo tarpe, kad kuo mažesnė jaunimo dalis jaustųsi nesaugiai ar atstumta visuomenės. „Žalia galia“ sieks skatinti bendravimą, toleranciją, tarpusavio supratimą, siekį tobulėti, pasitikėjimą savimi ir kuo sėkmingesnę jaunimo integraciją į visuomeninį gyvenimą.

Po „Žalios galios“ skraiste įsikuria ne pirmus metus gyvuojantis projektas – „Žalgiris“ – tavo mokykloje“. Ši graži žalgiriečių iniciatyva kviečia moksleivius lankytis „Žalgirio“ namų rungtynėse, o aktyviausios mokyklos mokiniai gauna neįtikėtiną krepšininkų padėką už aktyvų palaikymą sezono metu – „Žalgirio“ apsilankymą jų pačių mokykloje!

Jaunieji „Žalgirio“ žurnalistai – dar vienas, unikalus 2010-2011 m. krepšinio sezone prasidėjęs ir Lietuvoje analogų neturintis projektas. Jo tikslas – skatinti jaunimo užimtumą, suteikiant jiems galimybę užsiimti profesionalia veikla.

Kauno „Žalgirio“ komanda jau anksčiau aktyviai lankydavosi vaikų globos namuose, tačiau kiekvienais metais žaliai-baltų gretos vis labiau stiprėja ir įgauna tik dar didesnę galią. Vaikų globos namus aktyviai lanko bei vaikams šypsenas dovanoja ir Kauno „Žalgirio“ Klubo nariai. Pastarieji viso sezono metu svečiuojasi vaikų globos namuose visoje Lietuvoje ir įteikia įsimintiną dovaną vaikams – kvietimą apsilankyti Kauno „Žalgirio“ namų rungtynėse ir ekskursijoje po „Žalgirio“ areną.

Kauno „Žalgirio“ komanda bendradarbiauja bei išskirtines sąlygas sudaro ir kitiems gyvenimo nelepinamiems žmonėms. Siekdami skatinti toleranciją, supratimą ir pagarbą, žalgiriečiai aktyviai dalyvauja įvairiose socialinėse akcijose. Jau kelis metus iš eilės „Žalgiris“ prisideda prie neįgaliųjų „Special Olympics“ judėjimo, o prieš Šv. Kalėdas tradiciškai dalyvauja Gerumo akcijose.

Pastarosiomis dienomis „Žalios galios“ jėgą pademonstravo ir du „Žalgirio“ legionieriai. Praėjusį savaitgalį Sonny Weemsas dalyvavo TV3 organizuotame šventiniame renginyje „Lietuvos garbė 2012“. LKL „Žvaigždžių dienoje“ laimėtus 4000 litų ir šaldytuvą Sonny nusprendė padovanoti vienam mažai žinomų Lietuvos didvyrių. 16 metų likimo nuskriaustiems vaikams padedantis ir jais besirūpinantis Vitalijus Chomičenkas savo jėgomis Klaipėdoje yra įkūręs centrą „10 talentų“, kuriame ir atsidurs S.Weemso padovanotas šaldytuvas, o vasarą vaikams bus suorganizuota kelionė po Europą.

„Žalios galios“ idėja nesvetima pasirodė ir kitam žalgiriečiui Marko Popovičiui. Nors turėjo tik laisvą pusdienį, jis mielai sutiko apsilankyti Kauno Jurgio Dobkevičiaus vidurinėje mokykloje, kurioje penktokams pravedė pamoką, o po to mokyklos sporto salėje dalyvavo susitikime su visais mokiniais. „Vesti pamoką – man buvo nauja patirtis, bet dar smagiau buvo matyti laimingus vaikų veidus. Puikiai praleidome laiką ir tikiuosi, jog tokios akcijos padės jiems dar tvirčiau žengti teisingu gyvenimo keliu“, - teigė M.Popovičius.

Komentarai

A.Butkevičius: „Žalgirio“ komanda yra įaugusi į mano kraują“

Prieš pirmąsias Kauno „Žalgirio“ komandos rungtynes Eurolygos „Top 16“ etape „Žalgiris TV“ rubrikos #ŽaliaBalta laidoje apsilankė ypatingas svečias – Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.